Luottamustoimet

Espoon valtuustoryhmä

Kari Uotila, valtuustoryhmän puheenjohtaja, karia.uotila@gmail.com, p. 0505123031
Tiina Ahlfors, tiina.ahlfors@hotmail.fi, p. 0452099902
Jaana Wessman, jaana.wessman@iki.fi

Varavaltuutetut:
Inka Silvennoinen, inka.silvennoinen@gmail.com, p. 0503665279
Sara Haavisto, sara.helen.haavisto@gmail.com, p. 0503409660
Jukka Karhula, jukka.karhula@kolumbus.fi, p. 0445995549
Mika-Erik Walls, m-e.walls@hotmail.fi, p. 0400511417


Kaupunginhallitus Tiina Ahlfors jäsen

- elinkeino- ja kilpailukykyjaosto Tiina Ahlfors jäsen

- tila- ja asuntojaosto Tiina Ahlfors jäsen

- konsernijaosto Inka Silvennoinen varajäsen



Tarkastuslautakunta, Antero Krekola jäsen,  Rita Alarinta varajäsen 

Kulttuurilautakunta, Jere Elo jäsen, Simo Kaavajärvi varajäsen

Ympäristölautakunta, Mari Rummukainen jäsen,  Sinna Koivusalo varajäsen

Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta, Mika-Erik Walls jäsen, Mika Nikula varajäsen

- varhaiskasvatusjaosto, Inka Silvennoinen jäsen, Mari Rummukainen varajäsen

Rakennuslautakunta, Janei Hossein jäsen,  Liisa McDermott varajäsen

Sosiaali- ja terveyslautakunta, Inka Silvennoinen varajäsen

- yksilöasioiden jaosto, Niina Karvinen jäsen, Marja Koskenalho varajäsen

Päihdeasiain neuvottelukunta, Marja Koskenalho jäsen, Mika Nikula varajäsen

Monikulttuuriasiain neuvottelukunta, Janei Hossein jäsen, Hasan Astrit Babuna varajäsen

Tasa-arvo- ja yhdenvertaisuustoimikunta, Silla Kakkola jäsen, Iiro Arola varajäsen

Osallistuva Espoo, Sara Haavisto jäsen, Jukka Karhula varajäsen

Ruotsinkielisten sosiaali- ja terveyspalvelujen neuvottelukunta, Paula Terässalo jäsen, Marcus Collin varajäsen

Keskusvaalilautakunta, Riitta Mänty 2.varajäsen

HSY:n tarkastuslautakunta,  Liisa McDermott varajäsen

Vasemmistoliiton puoluehallitus 

Tiina Ahlfors varajäsen 

Vasemmistoliiton puoluevaltuusto

Said Moradi jäsen                                                                           

Vasemmistoliiton Uudenmaan piirijärjestön piirihallitus

Mari Rummukainen varapuheenjohtaja, Said Moradi jäsen